Pierwszy dzień wiosny

Z okazji oficjalnego rozpoczęcia wiosny uczniowie szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata" Postanowili zadbać o najbliższą okolicę i zebrać śmieci z najmniejszych zakamarków. Posprzątali teren wokół szkoły, parkingów, przydrożne chodniki, a nawet tereny wokół Posterunku Policji, Urzędu Gminy i Poczty Polskiej. Na twarzach i ustach wielu dzieci zagościło ogromne zdziwienie widząc ilości śmieci jakie można znaleźć tylko wokół najbliższej okolicy. Wyposażeni w rękawice i worki do segregacji dzielnie przemierzali krzaki, zaułki i pobocza by oczyścić teren. Akcja okazała się świetnym czasem na integrację poza szkołą, spełniła funkcję edukacyjną, która z pewnością wzbudziła w uczniach świadomość problemu jakim jest zanieczyszczenie środowiska - o którym dużo się słyszy, ale zbierając samemu śmieci i widząc ich ilości można lepiej zrozumieć czym jest ten problem. Już sobie obiecujemy, że Akcja "Sprzątanie Świata " powróci na stałe do kalendarza naszej szkoły, a z roku na rok będzie przybywać uczestników i czystych terenów no i oczywiście śmieci będzie coraz mniej.