Misja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy:

Działamy na terenie Jasienicy od 1909 roku, a w Zespole Szkolno-Przedszkolnym od 2003 r.

Zapewniamy udział dzieci w różnych ciekawych zajęciach, stwarzamy warunki wielokierunkowej edukacji dzieci.

Istniejemy, by pomagać rodzicom w procesie wychowania, opieki i edukacji dzieci.

Efektywnie wspomagamy rodzinę w ukierunkowaniu rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem  i możliwościami rozwojowymi w korelacji ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym.

Chcemy wychować samodzielnego, twórczego, otwartego na kontakty z innymi wszechstronnie rozwiniętego ucznia.

Każde dziecko jest jednakowo ważne bez względu na jego poziom rozwoju intelektualnego lub ruchowego.

Oferujemy dobrze wyposażone sale dydaktyczne, smaczne i zdrowe posiłki, fachową kadrę pedagogiczną, przyjemne otoczenie przyrodnicze, bezpieczeństwo i partnerskie relacje.