Zapraszamy do kontaktu z pedagogiem szkolnym:

klasy 1-4:  mgr Karina Wolf-Chanek

klasy 5-8: mgr Monika Lisiecka

Rodzicu!

Jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko: ma trudności z nauką, ma wadę wymowy, sprawia kłopoty wychowawcze, zachowuje się niezrozumiale, ma problemy z wyrażaniem uczuć, jest zamknięte w sobie lub wybuchowe, ma kłopot w kontakcie z rówieśnikami lub z dorosłymi, podejrzewasz, że sięga po używki lub zbyt dużo czasu spędza przy komputerze – porozmawiaj z pedagogiem szkolnym lub sam zgłoś się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Pomoc jaką możesz uzyskać w poradni jest dobrowolna, bezpłatna, nie wymaga skierowania.

Na terenie Bielska-Białej funkcjonuje Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Nasza szkoła znajduje się w rejonie działania poradni mieszczącej w Czechowicach –Dziedzicach z filią w Bielsku-Białej.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

w Czechowicach – Dziedzicach
z Filią w Bielsku - Białej

Siedziba Filii Poradni znajduje się:
Bielsko – Biała
ul. Piastowska 44
(w budynku Delegatury Kuratorium Oświaty, parter)
Kontakt telefoniczny:
32 215 22 20 Poradnia w Czechowicach – Dziedzicach
33 811 82 47 Poradnia w Bielsku – Białej
Adres e-mail:
poradnia.pp@wp.pl
pppp.bielsko@gmail.com

Posiedzenia Zespołu Orzekającego odbywają się:

w Czechowicach – Dziedzicach:
– w pierwszy i trzeci piątek miesiąca
w Bielsku – Białej:
- w drugi i czwarty piątek miesiąca

Godziny pracy:

Czechowice – Dziedzice                                 Bielsko-Biała

Poniedziałek: 8.00 -18.00                                           Poniedziałek: 8.00 -17.00
Wtorek: 8.00 -18.00                                                      Wtorek: 8.00 -17.00

Środa: 8.00 -18.00                                                         Środa: 8.00 -17.00
Czwartek: 8.00 -18.00                                                  Czwartek: 8.00 -17.00
Piątek: 8.00 -15.00                                                         Piątek: 8.00 -16.00

Wartościowe strony

STRONY INTERNETOWE WARTE POLECENIA

www.helpline.org.pl

-portal dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.Porady dla dzieci, młodzieży, rodziców i profesjonalistów.

www.dzieckowsieci.pl

www.sieciaki.pl

-edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie

www.fdn.pl

-strona informująca o prowadzonych przez Fundację Dzieci Niczyje kampaniach społecznych. Działalność Fundacji skupia się wokół wychowania bez przemocy

www.dziecinstwobezprzemocy.pl

-jedna z kampanii prowadzonych przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie umieszczono między innymi, skierowane do rodziców artykuły zawierające porady wychowawcze

www.dzieckoswiadek.pl

-strona poświęcona zagadnieniu występowania dzieci w roli świadków w sądzie. Szczegółowe informacje, między innymi dla rodziców, omawiające prawa przesłuchiwanych dzieci oraz pozwalające oswoić się dzieciom ze stresującą sytuacją, jaką z całą pewnością jest zeznawanie w sądzie.

www.niebieskalinia.pl

-strona Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

www.adhd.info.pl

-strona poświęcona dzieciom z ADHD (informacje dla dzieci, rodziców, nauczycieli)

www.ptd.edu.pl

-strona Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego

www.opiekun.pl

-katalog bezpiecznych i interesujących stron internetowych dla dzieci

-zbiór uspokajających, wyciszających bajek na dobranoc dla dzieci. Znajdują się tu także bajki terapeutyczne.

-bezpieczna strona dla dzieci dotycząca regionów Polski

www.funnymathforkids.com

-bezpłatny program wspierający naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych

-bezpieczna strona dla dzieci poświęcona ochronie środowiska

Pliki do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z treścią poradników dla rodziców, w których znajdą Państwo wiele cennych wskazówek na temat budowania relacji z dzieckiem.