Empiriusz

Nasza szkoła posiada wirtualne laboratorium chemiczne – Empiriusz, które zostało opracowane i opatentowane w Polsce.  Działa ono w oparciu o technologie wirtualnej rozszerzonej rzeczywistości (VR).

Empiriusz został zakupiony w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Program zakłada stworzenie przyjaznego dla ucznia otoczenia w którym będzie rozwijał kompetencje naukowe i swoje zainteresowania.

To mobilne urządzenie posiada:

• komputer z oprogramowaniem,
  • ekran dotykowy,
  • gogle VR
  • kontrolery - prawy i lewy, znajdujące się w zamykanej szafie.

Co uczniowie myślą o Empiriuszu:

Moim zdaniem Empirusz to idealna forma nauki w dzisiejszych czasach. Każdy ma ochotę przenies się do wirtualnego laboratorium i sam zrobić doświadczenie którego normalnie by nie zrobił w rzeczywistości. Pozwala on też oglądającym obejrzeć doświadczenia których by nie  zobaczyli w rzeczywistości robionego przez nauczyciela. Jest prosty w obsłudze, a samo znajdowanie się w wirtualnym laboratorium jest super zabawą i formą nauki

Karolina, 8d

Moim zdaniem Empiriusz to idealna forma nauki dla młodzieży, która chce się poszerzyć swoją wiedzę lub zacząć przygodę z chemią. Ogromnym plusem jest to, że doświadczenia, których nie da się wykonać w szkole można zobaczyć właśnie za pomocą wirtualnego laboratorium”.

Julia, 8d

„Na empiriuszu odczucia były niesamowite. Aplikacja chemiczna której używałem była świetna, czułem się jakbym był w prawdziwym laboratorium. Polecam to też dorosłym. Może być to używane do nauki jak i do rekreacji”.

Kacper, 8d