A Ty? Za jaki jesteś?

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ZaJaki.pl. Dzięki projektowi ZaJaki.pl chcemy zwrócić uwagę na konieczność wsparcia doraźnego dzieci i młodzieży. Wskazania, jak ważna jest psychoedukacja i własna praca, chociażby z samoakceptacją, samooceną czy też znajomość organizacji, telefonów, które w sytuacji kryzysowej świadczą nieodpłatną pomoc psychologiczną.

Zapraszamy na stronę https://www.zajaki.pl/index.php

O projekcie

W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, Miasto Bielsko-Biała - Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Grupą Kęty i Fundacją Biegniemy z Mają, przygotował projekt pn. „Dbam o Siebie”, którego pierwszym etapem były działania informacyjno-edukacyjne z zakresu zdrowia psychicznego, skierowane do dzieci i młodzieży pod nazwą ZaJaki.pl. Partnerami przedsięwzięcia są Fundacja Muuve, Kwadrat Multimedia, Dziecko Mamy oraz Rekord SI.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem, pogarszającego się zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży, odpowiadając tym samym na potrzeby uczniów, rodziców oraz pedagogów powstałe po okresie nauczania zdalnego oraz pandemii Covid-19, która wpłynęła na wiele obszarów funkcjonowania społeczeństwa.

Projekt ma za zadanie koncentrować się na potrzebach dzieci i młodzieży, związanych z wyposażeniem w narzędzia do budowania samoakceptacji jako elementów radzenia sobie z sytuacjami, na które często nie mają wpływu. Odpowiada także na potrzeby związane z dostępem do informacji, gdzie samodzielnie szukać wsparcia i pomocy.

Za wesoły, za smutny, za cichy, za wrażliwy …, a Ty za jaki jesteś? Każdy z nas otrzymał kiedyś podobną etykietę. Większość z nas posługuje się nimi i łatwo je przykleja, szczególnie dzieciom. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji przyklejania „łatek” - jak słowo z pozoru śmieszne, zwyczajne - dla kogoś innego może być źródłem frustracji, obniżonej samooceny, „zamykania się w swoim świecie”, rezygnacji…