Deklaracja dostępności

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Jasienicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://zspjasienica.szkolnastrona.pl/.

Data publikacji strony internetowej: 2020-10-30.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-03-30.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • elementy filmowe, animowane i dźwiękowe nie posiadają transkrypcji ani audiodeskrypcji,
  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
  • zdjęcia z wydarzeń nie posiadają opisów.

Wyłączenia

  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia: 2020-10-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jolanta Duźniak, e-mail: zspj@jasienica.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (33) 815 22 23. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada:

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy

Dostępność architektoniczna

 

  1. Aby wejść do budynku przedszkola ( 2,5 – 3 latki) należy pokonać furtkę, schody oraz drzwi wejściowe otwierane ręcznie. Wejście dla dzieci 4-6  letnich jest bezpośrednio wejściem głównym, drzwi otwierane są ręcznie, aby wejść na korytarz, gdzie znajdują się sale lekcyjne  trzeba pokonać kilka schodów.
  2. Wejście dla uczniów klas I– III znajduje się od strony placu zabaw, do drzwi wejściowych otwieranych ręcznie trzeba pokonać kilka schodów, do tego wejścia jest pochylnia.
  3. Wejście dla uczniów klas IV – VIII znajduje się bramą główną przez obiekt sportowy , drzwi wejściowe otwierane są ręcznie.
  4. Budynek posiada trzy kondygnacje ( parter, I piętro , II piętro) aby przemieścić się miedzy kondygnacjami trzeba pokonać schody. W budynku nie ma windy, pochylni poza jednym wejściem i wejściem do drzwi ewakuacyjnych na halę sportową, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. 
  5. W budynku nie ma łazienki dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.
  6. W budynku  nie ma oznaczeń w alfabecie Baille’a, są oznaczenia kontrastowe ( paski czarno-żółte) na stopniach schodów  dla osób niewidomych i słabowidzących.
  7. W odległości 100-150 m znajduje się parking, bez wydzielonego miejsca dla osób niepełnosprawnych.  Po wcześniejszym uzgodnieniu, możliwy jest wjazd na teren przedszkola oraz szkoły.
  8. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Na stronie internetowej szkoły znajduje się możliwość odczytania informacji z uwagi na widniejący kontrast w poruszaniu czcionkami pisma.

Aplikacje mobilne

Mobidziennik - aplikacja mobilna dla systemu Android oraz iOS

Placówka nie posiada innych aplikacji mobilnych.