Konkursy Ogólnopolskie

pod patronatem WOŚP

Od kilku lat nasza szkoła regularnie bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie pod patronatem WOSP „Ratujemy i uczymy ratować”.

Konkurs jest kilkuetapowy i zazwyczaj uczestniczy w nim ponad dwieście szkol, spośród których dziesięć najlepszych wyłanianych jest do konkurencji finałowych, które odbywają się w Warszawie. Trzykrotnie w 2016, 2017  i 2018r. udało nam się wziąć udział w wielkim finale. Do tej pory nasza szkole reprezentowali uczniowie: Michał Fuchs, Kornelia Gołyszny, Jakub Daniel, Marlena Chola, Jagoda Duława, Emilka Gubernat, Dawid Bujak i Dawid Budziński.

Uczniowie wraz z koordynatorkami konkursu p. Iwoną Nycz i p. Magdalena Mertens musieli podołać wielu konkursowym zmaganiom. Nie tylko wykazali się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i fizjonomii odpowiadając na trudne i szczegółowe pytania, ale musieli poprawnie skompletować apteczkę, pokonać medyczny tor przeszkód, synchronicznie całą grupą wykonać cykl wdechów i ucisków ratowniczych czy ułożyć puzzle. Niewątpliwą atrakcją podczas zadań było poznanie ciekawych miejsc stolicy, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego czy budynek PAST-y.

Nasi mali ratownicy wykazali się niezwykła determinacją w wykonywaniu konkursowych zadań. Trzeba przyznać, że zapał i zaangażowanie dzieciaków mogłyby być wzorem dla niejednego dorosłego człowieka. Pomimo tego, że zazwyczaj na konkursy wyjeżdżamy już o 2 w nocy dzieci ani przez chwilę nie tracą siły i zapału.

Do tej pory zajęliśmy kolejno III,V i II miejsce w Polsce.

Główne nagrody, które zdobyliśmy dla naszej szkoły rzutnik, laptop, mikroskopy, fantomy, oraz sprzęt sportowy i gry edukacyjne.

Jesteśmy dumne z naszych dzielnych konkursowych drużyn. Trasa zadaniowa liczy 10 km i jest naprawdę niełatwa. Mamy nadzieje, że nie raz jeszcze Jasienica powalczy o podium w Warszawie.

Instruktorki programu

Iwona Nycz