Giełda edukacyjna 2024

Giełda edukacyjna 2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Jasienicy

W tym roku szkolnym w kalendarzu ZSP w Jasienicy zaplanowano Gminną Giełdę Edukacyjną, skierowaną do przyszłych absolwentów szkół z terenu gminy Jasienica i Jaworza.

20 marca 2024 r. na widowni Hali Sportowej w Jasienicy zasiedli uczniowie klas 8 ze szkół: Grodźca, Międzyrzecza, Rudzicy, Ilownicy, Wieszcząt, Ligoty, Jasienicy i Jaworza oraz rodzice. Mogli oni zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną łącznie 39 placówek z Bielska-Białej, Międzyświecia i Skoczowa.

W pierwszej części zgromadzeni wysłuchali prezentacji ofert edukacyjnych poszczególnych szkół ponadpodstawowych.

W drugiej części młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami rekrutacji w poszczególnych placówkach, porozmawiać z przedstawicielami szkół, otrzymać ulotki i foldery. Dodatkową atrakcją były pokazy urządzeń i eksponatów przywiezionych przez szkoły ponadpodstawowe.

Giełda Edukacyjna to doskonała okazja, by wybrać najbardziej odpowiedni kierunek kształcenia i dowiedzieć, jak zaplanować karierę zawodową. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów. Organizatorki Monika Lisiecka i Dagmara Ewertowska zadbały o dobrą atmosferę i serdeczne przyjęcie gości.

Czekamy na wszystkich za rok i zapraszamy na kolejną Giełdę Edukacyjną do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy.

Monika Lisiecka i Dagmara Ewertowska