Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Sola Scriptura

W niedzielę 21 kwietnia 2024 roku w kościele ewangelickim w Jasienicy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Ogólnopolskim Konkursie Sola Scriptura.

Konkurs corocznie prowadzony jest w dwóch formach. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczą w konkursie biblijnym ze znajomości wskazanej w danym roku księgi biblijnej. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej biorą udział w konkursie plastycznym związanym z tą samą księgą biblijną.

W roku szkolnym 2023/2024 temat Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura brzmiał: Jezus naszą nadzieją, a uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z Ewangelią Mateusza. Finał ogólnopolski odbył się 9 marca 2024 roku, wzięło w nim udział 131 uczniów. Do finału zakwalifikowało się również dwóch uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy. Filip Urbaś z kl. 6b został finalistą konkursu, a Stanisław Łopatka z kl. 4c wywalczył miano laureata. Gratulacje!

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Sola Scriptura wzięły udział 62 prace przesłane przez uczniów z całej Polski. Zadaniem uczniów było namalowanie farbami ilustracji do wybranego Podobieństwa w Ewangelii Mateusza. Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy przesłano 6 prac. Jan Klus z kl. 3c zdobył II miejsce, Lena Grzybowska z kl. 1a – IV miejsce, Wiktor Łopatka z kl. 1a – wyróżnienie. Gratulacje!