Akademia z okazji święta 3 Maja

26 kwietnia klasa 4b, wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Biesok, zaprosiła uczniów i nauczycieli na uroczystą akademię z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Uczniowie klas 7-mych z gracją odtańczyli poloneza.

Następnie, w bardzo ciekawy i nietuzinkowy sposób, z szeregiem trafnych porównań przełożonych na język młodego pokolenia, uczniowie przedstawili historię walk, które stoczył nasz kraj na przestrzeni lat, przybliżyli zasadę liberum veto oraz wzruszającym tańcem oddali hołd naszej fladze i Ojczyźnie.

Nie zabrakło również wspaniałych popisów wokalnych uczennic z klasy 5a ze wsparciem trzech wygimnastykowanych tancerek - przygotowanych przez panów Stanisława Urbana i Piotra Morawskiego.

Tę wyjątkową uroczystość podsumowała zachwycona występem pani wicedyrektor Wioletta Machalica. Słowom uznania i podziękowaniom nie było końca.

Całość spięta wizualnie bogatą dekoracją wykonaną przez panie Małgorzatę Skoczylas, Annę Strokosz i Ilonę Chrobok oraz pana Szymona Czernka.

Foto: Beata Stoszek